A+ A A-

Rezultatele Campionatelor Nationale de Culturism şi Fitness, etapa zonala, zona I - Ploiesti, 3 martie 2017


Loc / Nume si Prenume / Club


Fitness Junioare OPEN

1.NEAG DELIA - CSU ORADEA


Fitness Juniori OPEN

1.BUTOERU OVIDIU - CSU CLUJ-NAPOCA


Bodyfitness Junioare OPEN

1.PECSI NIKOLETT - CSU CLUJ-NAPOCA

2.BOKOR ILDIKO - ACS ENERGYFIT TG.MURES


Bikini Fitness Junioare OPEN

 1.HERBEI ANCUTA-ELENA - CS CENTURION SIBIU       

2.VARGA MELANIA TIMEA - ACS ENERGYFIT TG.MURES

3.STAN ANDREEA - CSM BISTRITA

4.MURESAN MARIA-ANDREEA - CS MADA&MARY FIT. CLUJ-NAPOCA


Men Physique Juniori 175 cm.

 1.SANDOR NORBERT-BELA - ACS ENERGYFIT TG.MURES

2.DAN CRISTIAN-FLORIN - CS TITANIC TG.MURES

3.HOGYES NIMROD - CS TITANIC TG.MURES

4.BAGHIU ALEX-BOGDAN - CS EDI-GYM LUDUS


Men Physique Juniori +175 cm.

 1.SUCIU LAURENTIU - CS TITANIC TG.MURES

2.AMBRUS ROBERT - CS RETRO GYM TG.MURES

3.MOLDOVAN HUNOR - ACS ENERGYFIT TG.MURES

4.POPOVICI DORIAN-COLIN - CSU CLUJ-NAPOCA

5.CSANYI LEVENTE - CS EDI-GYM LUDUS


Bodybuilding Clasic Juniori OPEN

1.UNGUR NORBERT - CS HEREDEU GOLD GYM ORADEA

2.TITA IONUT-RAZVAN - CSU CLUJ-NAPOCA

3.RUS STELIAN-CLAUDIU - CS VOINTA SATU-MARE

4.VARGHA LASZLO BOTOND - ACS ENERGYFIT TG.MURES

5.MARIAN RAUL-ANDREASS - CS ALFA ZALAU


Culturism Juniori Mici 60 kg.

1.MUNTEAN ELISEI-GABRIEL - ACS POWER GYM  MEDIAS

2.MALANCA ALEX-VASILICA - CS CENTURION SIBIU


Culturism Juniori Mici 70 kg.

1.PRECUPEANU GEORGE - CS OLYMPIA PRO GYM BRASOV

2.SZEKELI  SZABOLCS-TAMAS - CS POWER GYM MEDIAS

3.TOMACHE GEORGE - CSS SOIMII SIBIU

4.LEICA MARIAN-CLAUDIU - CS POSTAVARUL BB BRASOV

5.BUCUREL ANDREI-OVIDIU - CSS SOIMII SIBIU

6.JANOSZI ZSOLT - ACS ENERGYFIT TG.MURES


Culturism Juniori Mici +70 kg.

 1.RAD ELIAS RAUL - CS ALFA ZALAU

2.IGNATESCU DENIS - CS VOINTA SATU-MARE

3.LOLICI RARES-CIPRIAN - CSM BISTRITA

4.VIRSAG COSMIN-ALIN - CS RAPID ORADEA

5.CABA EUSEBIU - CS HEREDEU GOLD GYM ORADEA (descalificat)


Culturism Juniori Mari 70 kg.

1.SALAK HUNOR - CS MADA&MARY FIT. CLUJ-NAPOCA

2.TARAU RAUL-NICOLAE - CS ALFA ZALAU

3.PURGUI FLAVIU - CS VOINTA SATU-MARE

4.DRAGOMIR RAZVAN-IOAN - CS POSTAVARUL BB BRASOV


Culturism Juniori Mari 75 kg.

1.HOJDEA IACOB - CSM BISTRITA

2.MOLNAR ALEXANDRU IRIMIE - CS MADA&MARY FIT. CLUJ-NAPOCA


Culturism Juniori Mari 80 kg.

1.MARTIN CRISTIAN - CSUCLUJ-NAPOCA

2.MEZEI IOSIF-DENIS - CS HEREDEU GOLD GYM ORADEA

3.BALAZSI NICOLAS - CS VOINTA SATU-MARE

4.COMAN DAVID - CS BB LACTA TG.MURES


Culturism Juniori Mari +80 kg.

 1.BORZA LUCIAN-IOAN - ACS POWER GYM MEDIAS

2.BOZOMALA GHEORGHE-VLADUT - CSM BISTRITA

3.KALININ RAZVAN - CSU CLUJ-NAPOCA

4.COMAN JOSUA - CS BB LACTA TG.MURES

5.PAVLOV RAZVAN - CS EDI-GYM LUDUS


Bodyfitness Senioare 166 cm.

1.GULER ANA - CS HEREDEU GOLD GYM ORADEA


Bodyfitness Senioare +166 cm.

1.LUPU OLIVIA-MARTINA - CSU ORADEA


Women Physique Senioare OPEN

1.BUMB CRISTINA - CSU CLUJ-NAPOCA

2.HADA RALUCA - CSU CLUJ-NAPOCA


Bikini Fitness Senioare 160 cm.

1.STANCIU ALINA - ACS ENERGYFIT TG.MURES

2.TATARU ANDRADA - CS OLYMPIA PRO GYM BRASOV


Bikini Fitness Senioare +169 cm.

1.LAZAR MADALINA - CS OLYMPIA PRO GYM BRASOV

2.CRISAN IOANA - CSU CLUJ-NAPOCA


Men Physique Seniori 173 cm.

 1.OPRESCU ALEXANDRU-FILIP - ACS POWER GYM MEDIAS

2.BOZESAN PETRU-IONUT - CSU CLUJ-NAPOCA

3.PRECUP ANDREI - CS DUMI FITNESS CLUJ-NAPOCA


Men Physique Seniori 179 cm.

 1.SUCUTARDEAN ALEX-TEODOR - CSMBISTRITA

2.MELNIC DANIEL - CS OLYMPIA PRO GYM BRASOV

3.GHINEA IONUT - CS OLYMPIA PRO GYM BRASOV

4.BORDA TUDOR - CSU CLUJ-NAPOCA

5.URDA RAZVAN-DAN - CS ELEGANTARESITA


Men Physique Seniori +179 cm.

1.BELICIU TIBERIU - CS  OLYMPIA PRO GYMBRASOV

2.PURCARI PETRU-CIPRIAN - CSM BISTRITA

3.STANCU MIRCEA TIBERIU - ACS ADONIS RESITA

4.DOBROTA CRISTIAN SEPTIMIU - CSU CLUJ-NAPOCA


Games Clasic Bodybuilding

1.DUTA OCTAVIAN IONUT - AGRONOMIA BIOFLUX CLUJ-NAPOCA


Bodybuilding Clasic Seniori 175 cm.

1.VAKON ADRIAN-NICOLAE - CS GOLD STAR BAIA MARE


Bodybuilding Clasic Seniori +175 cm.

 1.IORDACHE MARIUS - CS CENTURION SIBIU

2.COCAN RADU - CS POSTAVARUL BBBRASOV

3.MADARAS LEVENTE - CS RETRO GYM TG.MURES


Culturism Seniori 70 kg.

1.GARZO RAYMOND-CSABA - CS CENTURION SIBIU

2.LASCU PAUL - CS CENTURION SIBIU


Culturism Seniori 80 kg.

 1.BOMPA CIPRIAN - CSU CLUJ-NAPOCA


Culturism Seniori 90 kg.

1.CHERECHES OCTAVIAN - CS DUMI FITNESS CLUJ-NAPOCA

2.TATARU LAURENTIU - CS POSTAVARUL BB BRASOV

3.SUNEA RAZVAN - CS VOINTA SATU-MARE

4.FARCAS VASILE-COSMIN - CS RETRO GYM TG.MURES


Culturism Seniori +90 kg.

1.NAGY SANDOR - CS HEREDEU GOLD GYM ORADEA

2.UIFELEANU ROBERT-MIRCEA - CSMBISTRITA


 

 

Published in Competitii Sportive

136 sportivi se întrec astăzi și mâine - 9 respectiv 10 martie, în cadrul Campionatelor Naționale de Culturism și Fitness, etapa zonală Ploiești 2017, pentru obținerea calificării în fazele finale. Competiția este organizată de federația de specialitate, în parteneriat cu autorităţile locale şi reunește la start competitori reprezentând 24 de județe.

 

"Mă bucură numărul mare de sportivi înscriși la etapele zonale, 112 la Mediaș și 136 la Ploiești, comparativ cu anii anteriori. Acest aspect arată că fitnessul și culturismul rămân unele dintre cele mai practicate sporturi de către români. Sper să reușim, pe termen mediu, să creăm o bază legislativă nouă prin care să putem oferi facilități și susținere financiară cluburilor și antrenorilor care se ocupă de ei. În acest sens am avut o întrevedere cu noul ministru al Sporturilor, domnul Marius Dunca, și sunt sigur că și dânsul ne va ajuta să continuăm dezvoltatea culturismului și fitnessului românesc." - prof. Gabriel Toncean, preşedintele Federaţiei Române de Culturism şi Fitness

 

Concursul propriu-zis, deschis publicului are loc în sala "Leonard Doroftei", strada Milcov numărul 1, sâmbătă 10 martie, începând cu ora 10.00. Participarea la competiţie este criteriul de calificare în finalele Campionatelor Naţionale de Culturism şi Fitness, ce se vor desfăşura la Tîrgu-Mureş şi Sibiu.

 

"Prima finală din cadrul Campionatelor Naționale de Culturism și Fitness se va desfășura la Tirgu-Mureș, în perioada 31 martie - 2 aprilie 2017 și este dedicată categoriilor de juniori și masters. Estimăm că se vor califica la compeție un număr de peste 200 de sportivi, ce vor concura la 34 de categorii. Ca noutate sperăm ca la evenimentul de la Tîrgu-Mureș să putem organiza, pentru prima oară în România, și o întrecere dedicată persoanelor cu dizabilități" - Portik Marius, ofițer de presă în cadrul Federaţiei Române de Culturism şi Fitness

 

Evenimentul va putea fi urmărit live pe pagina de Facebook a Federației Române de Culturism și Fitness.

Published in Info

Federația Română de Culturism și Fitness  a decis următorul program pentru desfășurarea Campionatului Național de Culturism și Fitness, etapa zonală - zona I Ploiești:

Vineri 10 martie 2017

17:00-19:00 - cântar

20:00 - ședință tehnică

Sâmbătă 11 martie 2017

10:00 - competiție

 

Pentru detalii suplimentare îi puteți contacta pe:

Organizator - Dan Enuță - 0722 697 522

Secretar General al FRCF  - Alexandru Badea - 0799 841 483 

 

Organizatorii Campionatului Național de Culturism și Fitness etapa zonală - zona I Ploiești, vă comunică următoarele propuneri pentru cazare:

1. Hotel Class

2. Hotel Central

 

!!!IMPORTANT: Cluburile și Sportivii care vor opta pentru una dintre cazările propuse mai sus sunt rugați să specifice, la recepție, în momentul efectuării rezervării competiția la care vor participa.

 

Comisia Centrală a Arbitrilor, condusă de Ovidiu Mezdrea, a stabilit categoriile sportive pentru această etapă zonală:

1.Fitness Junioare – OPEN 

2.Body Fitness Junioare – OPEN

3.Bikini Fitness Junioare – OPEN 

4.Women Physique Junioare – OPEN 

5.Culturism Juniori Mici – 60, 70, +70 kg (19 ani)

6.Culturism Juniori Mari – 70, 75, 80, +80 kg (23 ani)

7.BB Clasic Juniori – OPEN 

8.Fitness Juniori – OPEN

9.Men Physique Juniori – 175, +175 cm

10.Fitness Senioare – OPEN

11.Body Fitness Senioare 166, +166 cm

12.Bikini Fitness Senioare 160, 169, +169 cm

13.Women Physique Senioare – OPEN 

14.Fitness Seniori – OPEN 

15.Culturism Seniori – 70, 80, 90, +90 kg

16.BB Clasic Seniori 175, +175 cm

17.Men Physique  Seniori – 173, 179, +179 cm

18.Games Clasic Bodybuilding – 175, +175 cm

 

Județele din zona I sunt următoarele:

Botoșani

Iași

Neamț

Bacău

Vaslui

Vrancea

Galați

Buzău

Brăila

Tulcea

Constanta

Ialomița

Călărași

Ilfov

București

Prahova

Dâmbovița

Argeș

Valcea

Gorj

Dolj

Mehedinți

Olt

Teleorman

Finalele Campionatelor Naţionale de Culturism şi Fitness la Cadeţi, Juniori şi Masters vor avea loc la Tîrgu-Mureş, în perioada 31-2 aprilie 2017, la Fitness Seniori în 2 septembrie, iar la Culturism în 29-30 septembrie 2017 la Sibiu.

Published in Competitii Sportive

Federația Română de Culturism și Fitness  a decis următorul program pentru desfășurarea Campionatului Național de Culturism și Fitness, etapa zonală - zona II Mediaș:


Vineri - 3 martie 2017

17:00-19:00 - cântar

20:00 - ședință tehnică

Sâmbătă - 4 martie 2017

10:00 - competiție

 
Pentru detalii suplimentare îi puteți contacta pe:

0727776625 Mihai Madarasi - Organizator

0799841483 Alexandru Badea - Secretar General al FRCF 

 

Organizatorii Campionatului Național de Culturism și Fitness etapa zonală - zona II Mediaș, vă comunică următoarele propuneri pentru cazare:

1. Hotel Select

2. Hotel Flora

 

 !!!IMPORTANT: Cluburile și Sportivii care vor opta pentru una dintre cazările propuse mai sus sunt rugați să specifice, la recepție, în momentul efectuării rezervării competiția la care vor participa.

 

Comisia Centrală a Arbitrilor, condusă de Ovidiu Mezdrea, a stabilit categoriile sportive pentru această etapă zonală:

1.Fitness Junioare – OPEN 

2.Body Fitness Junioare – OPEN

3.Bikini Fitness Junioare – OPEN 

4.Women Physique Junioare – OPEN 

5.Culturism Juniori Mici – 60, 70, +70 kg (19 ani)

6.Culturism Juniori Mari – 70, 75, 80, +80 kg (23 ani)

7.BB Clasic Juniori – OPEN 

8.Fitness Juniori – OPEN

9.Men Physique Juniori – 175, +175 cm

10.Fitness Senioare – OPEN

11.Body Fitness Senioare 166, +166 cm

12.Bikini Fitness Senioare 160, 169, +169 cm

13.Women Physique Senioare – OPEN 

14.Fitness Seniori – OPEN 

15.Culturism Seniori – 70, 80, 90, +90 kg

16.BB Clasic Seniori 175, +175 cm

17.Men Physique  Seniori – 173, 179, +179 cm

18.Games Clasic Bodybuilding – 175, +175 cm


Din zona II fac parte judeţele: 

Alba

Arad

Bihor

Bistriţa Năsăud

Braşov

Caraş-Severin

Cluj

Covasna

Harghita

Hunedoara

Maramureş

Mureş

Satu Mare

Sălaj

Sibiu

Suceava

Timiş


Finalele Campionatelor Naţionale de Culturism şi Fitness la Cadeţi, Juniori şi Masters vor avea loc la Tîrgu-Mureş, în perioada 31-2 aprilie 2017, la Fitness Seniori în 2 septembrie, iar la Culturism în 29-30 septembrie 2017 la Sibiu.

 

Published in Competitii Sportive
Wednesday, 15 February 2017 23:25

248 INFO | PROPUNERI CAZARE ZONA II - MEDIAS

Organizatorii Campionatului Național de Culturism și Fitness etapa zonală - zona II Mediaș, vă comunică următoarele propuneri pentru cazare:

1. Hotel Select

2. Hotel Flora

Revenim cu mai multe detalii.

Published in Info

Mediaşul revine pe harta culturismului românesc, municipiul din judeţul Sibiu va fi gazda uneia dintre cele mai importante competiţii anuale organizate de Federaţia Română de Culturism şi Fitness, în parteneriat cu autorităţile locale şi clubul Power Gym Mediaş. Evenimentul va reuni la start cei mai buni sportivi din 17 judeţe ale ţării, care se vor întrece în 17 descipline sportive. 

"Pregătirile pentru desfăşurarea evenimentului sunt pe ultima sută de metri şi ţin să asigur toţi participanţii că Mediaşul oferă toate condiţiile necesare, atât pentru această competiţie, cât şi pentru a petrece câteva zile de relaxare într-un oraş cu farmec aparte. Mulţumesc Primăriei Mediaş care prin intermediul primarului, Gheorghe Roman, se implică în susţinerea sportului şi promovarea unui stil de viaţă sănătos şi, totodată, Societăţii Romgaz pentru sprijinul acordat." - a declarat Mihai Madarasi, organizatorul evenimentului şi preşedintele clubului Power Gym Mediaş.

Participarea la competiţie este criteriul de calificare în finalele Campionatelor Naţionale de Culturism şi Fitness, ce se vor desfăşura la Tîrgu-Mureş şi Sibiu în 2 septembrie, respectiv 29-30 septembrie.

"Vreau să-l felicit pe domnul Mihai Madarasi pentru implicarea de care dă dovadă în promovarea culturismului şi fitnessului, în această zonă a ţării. Îl asigur de toată susţinerea mea şi sper ca după alegeri (nota redacţiei: FRCF îşi alege conducerea în 18 februarie, în cadrul Adunării Generale) să continue proiectele sale pentru promovarea culturismului românesc la nivel de masă şi atragerea de concurenţi capabili de performaţă.”  - prof. Gabriel Toncean, preşedintele Federaţiei Române de Culturism şi Fitness.

Cluburile afiliate FRCF îşi pot înscrie sportivii la competiţie până în 25 februarie, folosind formularul acesta.

Published in Competitii Sportive

Comisia Centrală a Arbitrilor, condusă de Ovidiu Mezdrea, a stabilit categoriile sportive, pentru cele două etape zonale.

 

1.Fitness Junioare – OPEN 

2.Body Fitness Junioare – OPEN

3.Bikini Fitness Junioare – OPEN 

4.Women Physique Junioare – OPEN 

5.Culturism Juniori Mici – 60, 70, +70 kg (19 ani)

6.Culturism Juniori Mari – 70, 75, 80, +80 kg (23 ani)

7.BB Clasic Juniori – OPEN 

8.Fitness Juniori – OPEN

9.Men Physique Juniori – 175, +175 cm

10.Fitness Senioare – OPEN

11.Body Fitness Senioare 166, +166 cm

12.Bikini Fitness Senioare 160, 169, +169 cm

13.Women Physique Senioare – OPEN 

14.Fitness Seniori – OPEN 

15.Culturism Seniori – 70, 80, 90, +90 kg

16.BB Clasic Seniori 175, +175 cm

17.Men Physique  Seniori – 173, 179, +179 cm

18.Games Clasic Bodybuilding – 175, +175 cm

 

Published in Info

Reunit în şedintă, la data de 6 ianuarie 2017, Biroul Federal al Federaţiei Române de Culturism şi Fitness a stabilit organizarea etapei zonale, pentru judeţele din zona"II”, pe 4 martie 2017, în Mediaş (judeţul Sibiu).

Județele din zona II:

Suceava

Harghita

Covasna

Brasov

Sibiu

Alba

Hunedoara

Caras-Severin

Timis

Arad

Bihor

Cluj

Satu Mare

Maramures

Bistrita Nasaud

Mures

Salaj

 

Published in Competitii Sportive

Portik Marius - ofiţer de presă al FRCF / media@frcf.ro / +40 742 96 08 49


Federaţia Română de Culturism şi Fitness (FRCF) este afiliată IFBB (Federaţia Internaţională de Culturism şi Fitness), EBFF (Federaţia Europeană de Culturism şi Fitness), BBFF (Federaţia Balcanică de Culturism şi Fitness)


Persoane de contact:

Alexandru Badea - Secretar General FRCF / +4 0799 841 483secretariat@frcf.ro

Razvan Iancu - Referent FRCF / +4 0733 502 843 / contact@frcf.ro


Program cu publicul: luni - joi între 9.30 - 15:30 / vineri între 9.30 - 12:30

* programul nu este valabil în perioada competiţiilor din calendarul oficial al FRCF


Bd. Basarabia nr. 37-39, sector 2, Bucuresti, România


Cont LEI: RO39RNCB0082044176700001 deschis la BCR Unirea Bucureşti

Cont EURO: RO17RNCB0082044176700009  deschis la BCR Unirea Bucureşti

 C.I.F 4203598

 

INFO | ULTIMELE PUBLICATE

COMUNICARE | ULTIMELE PUBLICATE

FORMULARE DE INSCRIERE

PUB | SPORTLIFE

Sportlife

Pub | Brenntag

Pub | Pananata

Panatta

newsletter

Parteneri

kitchenshop

brita

xnutrition

fitclass

redisnutritie

protan

pro nutrition

natural_plus

 

Parteneri Media




parteneriate

frcfministerul tineretului si sportuluicosranadcfpaincsinms

Adresa:
Bd. Basarabia nr. 37-39, sector 2,
Bucuresti, Romania
Orar: L-V: 9-17
Telefon/ Fax:  021.317.04.00
+40733502843
Email:  contact@frcf.ro
www.frcf.ro
Cont LEI 
RO39RNCB0082044176700001
Cont EURO 
RO17RNCB0082044176700009
deschis la BCR Unirea Bucuresti
C.I.F
4203598

Localizarea sediului Federatiei Romane de Culturism si Fitness


Vizualizaţi FEDERAŢIA ROMÂNĂ DE CULTURISM ŞI FITNESS pe o hartă mai mare
FRCF | 2013