A+ A A-

Rezultatele Campionatelor Naţionale de Culturism şi Fitness, etapa zonala, zona I - Ploiesti, 10 martie 2017


Loc / Nume si Prenume / Club

Fitness Junioare Open

1.STAN ROXANA - CSS 5 BUCURESTI

2.DUMITRU PETRUTA - CSS 5 BUCURESTI


Fitness Juniori Open

1.DILGANU PAUL - CS GLADIATOR GYM CRAIOVA   


Bodyfitness Junioare Open

1.STAN JENICA - CSS 5 BUCURESTI


Bodyfitness Senioare 166 cm.

1.ILIE MADALINA - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

2.ANDREI DANIELA - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

3.IALOMITEANU ALINA - ACS CHAMPIONS GYMBUCURESTI


Bikini Fitness Junioare

1.DUMITRAN CATALINA - CSS 5 BUCURESTI

2.NICULAE PATRICIA - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

3.TIMOFEI JAQLINE - CS FARUL CONSTANTA

4.ONEA MARIA - CS GLADIATOR GYMCRAIOVA        

5.MAMELE ANDRA - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

6.DINITA GEORGIANA-LOREDANA - ACS ULISE FOCSANI        


Bikini Fitness Senioare 160 cm.

1.BULEI IZABELA - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

2.TABAN LENUTA - ACS ULISE FOCSANI        

3.CROITORU ELENA - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

4.IVAN DANIELA - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI


Bikini Fitness Senioare 169 cm

1.DUMITRESCU STEFANA - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

2.IORGA ANCA - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

3.BALARIE MARIA MAGDALENA - CS TELEORMAN ALEXANDRIA

4.BARBU PAULA-VIRGINIA - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI


Bikini Fitness Senioare +169 cm.

1.GUIU MARIA-CRISTINA - CS HARD BODY BUCURESTI

2.MARIN LETITIA - CS GLADIATOR GYM CRAIOVA        


Women Phisique Junioare Open

1.ION DIANA - ACS CHAMPIONS GYMBUCURESTI

2.ZAHARIA ROXANA-ELENA - ACS ULISE FOCSANI       

3.DOCHIA ANDREEA-LUIZA - ACS ULISE FOCSANI        


Women Phisique Senioare OPEN

1.IACOB CLAUDIA - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI


Culturism Juniori Mici 60kg.

 1.ARPASANU LUCIAN FLORIN - CS FORTUS CALARASI

2.STAN STEFAN - CSS 5 BUCURESTI


Culturism Juniori Mici 70kg.

1.IOSIF ANDREI-GEORGIAN - CSS 5 BUCURESTI

2.PANA SEBASTIAN MIHAI - CS GLADIATOR GYM CRAIOVA        

3.BRAESCU MIHAI ALEXANDRU - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

4.SONTICA CLAUDIU-ANDREI - CS DUMI GYM IANCA IANCA        

5.TROCEA ANDREI - CSS 5 BUCURESTI

6.FLOREA IONUT - CS TELEORMAN ALEXANDRIA


Culturism Juniori Mici +70kg.

1.MINDRILA CRISTIAN - CS FARUL CONSTANTA

2.CULEA ALEXANDRU - CSS 5 BUCURESTI

3.MANEA ANDREI - CS FARUL CONSTANTA

4.MOHORA DENIS - CS TELEORMAN ALEXANDRIA

5.IANCU SEBASTIAN - CS YZO GYM CALARASI

6.CALINESCU BOGDAN - CSS 5 BUCURESTI


Men's Physique Juniori 175cm.

 1.SERPESCU SEBASTIAN-ALEX - CSS 5 BUCURESTI

2.BURLACU ANDREI - CSS 5 BUCURESTI

3.PILAF GABRIEL - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

4.CAPBUN MARIUS - CS FARUL CONSTANTA

5.TUFARU ANDY-FLORI - ACS ULISE FOCSANI

6.TUTULAN FLORIN-NARCIS - CS DUMI GYM IANCA IANCA        


Men's Physique Juniori  +175cm.

1.SCHIOPU HORIA - CS TELEORMAN ALEXANDRIA

2.GRIGORE ANDREI-ALEXANDRU - CSS 5 BUCURESTI

3.DRAGOS ANDREI-TITUS - ACS ULISE FOCSANI         

4.TALPEANU OVIDIU - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

5.STANICA ALEXANDRU - CS FARUL CONSTANTA

6.PLOSCARU NARCIS-RAZVAN - ACS ULISE FOCSANI

7.FASIE OVIDIU - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI


Bodybuilding Clasic Juniori OPEN

1.ANTOHI VALENTIN-COSTIN - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

2.GRAMADA IONUT - CS STEEL MAN TG.NEAMT

3.COSEREA ALIN CATALIN - ACS GYM CLUB MANECIU


Culturism Juniori Mari 70 kg.

 1.OACHESU CRISTIAN - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

2.LAMBRU CRISTIAN - CS FARUL CONSTANTA

3.STEFANICA IULIAN - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

4.ARPASANU IONEL VIOREL - CS FORTUS CALARASI

5.PARASCHIV ALEXANDRU - CS FORTUS CALARASI

6.DUMITRACHE DANIEL - CS YZO GYM CALARASI


Culturism Juniori Mari  80 kg.

1.TRANDAFIR ALEXANDRU - CS FARUL CONSTANTA


Culturism Juniori Mari +80 kg.

1.DUTA MARIAN - CS FORTUS CALARASI

2.DIN MADALIN - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

3.TAMASANU GABI - CS FORTUS CALARASI

4.BARBU MIHAI - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

5.MAGUREANU ROBERTO - CS FARUL CONSTANTA


Games Clasic Bodybuilding 175cm.

 1.RIZEA CONSTANTIN - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

2.VASCU DANIEL-MARICEL - ACS ULISE FOCSANI

3.IONESCU BOGDAN - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

4.BARBUCEANU CRISTIAN - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI


Games Clasic Bodybuilding +175cm.

 1.PETRESCU REMUS - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

2.UNGUREANU MATEI - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

3.MANOLE ALEXANDRU - CS FARUL CONSTANTA


Men's Physique Seniori 173 cm.

1.BUTNARU ROBERT-IONUT - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

2.URSU CATALIN - CSS 5 BUCURESTI

3.POPA EDUARD-CONSTANTIN - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

4.CRETU SILVIU-IONUT - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

5.URLA CRISTIAN - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI


Men's Physique Seniori 179 cm.

1.GIRTAN DANIEL - CSM IASI        

2.ANDREI MARIUS-FLORIAN - CS HARD BODY BUCURESTI

3.SPATARIU MARIUS - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

4.ENACHE ALEXANDRU-CATALIN - ACS ULISE FOCSANI        

5.SVEDUNEAC ADRIAN - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

6.DRAGHICI SORIN - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI


Men's Physique Seniori +179 cm.

1.ILIE CONSTANTIN-ADRIAN - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

2.STANESCU CRISTIAN - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

3.-

4.LUNGU MARIAN - CS BOTOSANI BOTOSANI

5.DUMITRESCU CATALIN - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI


Bodybuilding Clasic Seniori 175 cm.

1.NEACSU ADRIAN - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

2.AVRAM GHEORGHE-ION - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

3.PREDA RAZVAN - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

4.BADEA RAZVAN - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

5.CRISTIAN ALEX-MIHAI - CS METROREX BUCURESTI


Bodybuilding Clasic Seniori +175 cm.

1.ALBULESCU ALEXANDRU - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

2.OSTACHE GEORGE - ACS ULISE FOCSANI

3.DUMITRU GEORGE - CS YZO GYM CALARASI

4.UNGUREANU ANDREI-ALEXANDRU - CS METROREX BUCURESTI


Culturism Seniori 70 kg.

1.SAVA STEFAN - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

2.ANASTASESCU LOUIS - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI


Culturism Seniori 80 kg.

1.STOICA BOGDAN - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

2.GRADINARU CRISTIAN - CS FORTUS CALARASI

3.BALAN IONUT - CS BOTOSANI BOTOSANI

4.PETCU NICOLAE - CS YZO GYM CALARASI


Culturism Seniori 90 kg.

1.GHEORGHE FLORENTIN-MARIUS - ACS CHAMPIONS GYMBUCURESTI

2.DULGHERU EMIL - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

3.NOVAC IONUT - CS DUMI GYM IANCA IANCA        

4.MARIN ION - CS ATLAS BRAILA


Culturism Seniori +90 kg.

1.COCUZ FLORIN - GABRIEL - ACS CHAMPIONS GYM BUCURESTI

2.VOICU ALEXANDRU - CS FARUL CONSTANTA


 

 

 

 

 

Published in Competitii Sportive
Wednesday, 15 February 2017 22:26

247 INFO | PROPUNERI CAZARE ZONA I - PLOIESTI

Organizatorii Campionatului Național de Culturism și Fitness etapa zonală - zona I Ploiești, vă comunică următoarele propuneri pentru cazare:

1. Hotel Class

2. Hotel Central

 !!!IMPORTANT: Cluburile și Sportivii care vor opta pentru una dintre cazările propuse mai sus sunt rugați să specifice, la recepție, în momentul efectuării rezervării competiția la care vor participa.

Published in Info

Federația Română de Culturism și Fitness propune următorul program de desfășurare a Campionatului Național de Culturism și Fitness, etapa zonală - zona I Ploiești:

08:00-10:00 - Cântar și Taxe Vize

10:00-10:30 - Ședință Tehnică

13:00 - Competiția

Finalele Campionatelor Naţionale de Culturism şi Fitness la Cadeţi, Juniori şi Masters vor avea loc la Tîrgu-Mureş, în perioada 31-2 aprilie 2017, la Fitness Seniori în 2 septembrie, iar la Culturism în 29-30 septembrie 2017 la Sibiu.

 

 

Published in Competitii Sportive

Federaţia Română de Culturism şi Fitness propune ca locaţie de desfăşurare a Campionatelor Naţionale de Culturism şi Fitness municipiul Ploieşti.

"Pentru înscrierea în competiţie, sportivii trebuie să fie legitimaţi la un club afiliat FRCF şi să respecte regulamenentele noastre aflate în vigoare. Participarea la fazele naționale ale Campionatului de Culturism și Fitness este condiționată de prezenţa la etapele zonale ale competiției.” - Alexandru Badea, secretar general FRCF

Finalele Campionatelor Naţionale de Culturism şi Fitness la Cadeţi, Juniori şi Masters vor avea loc la Tîrgu-Mureş, în perioada 31-2 aprilie 2017, la Fitness Seniori în 2 septembrie, iar la Culturism în 29-30 septembrie 2017 la Sibiu.

COMPLETEAZA FORMULARUL DE INSCRIERE

Published in Info

Federaţia Română de Culturism şi Fitness a început înscrierile pentru Etapa zonală a Campionatelor Naţionale de Culturism şi Fitness - zona I. Competiţia se va desfăşura pe 11 martie 2017, în Ploiești, iar cluburile îşi pot înscrie sportivii completând formularul postat pe site-ul federaţiei.

"Pentru înscrierea în competiţie, sportivii trebuie să fie legitimaţi la un club afiliat FRCF şi să respecte regulamenentele noastre aflate în vigoare. Participarea la fazele naționale ale Campionatului de Culturism și Fitness este condiționată de prezenţa la etapele zonale ale competiției.” - Alexandru Badea, secretar general FRCF

Din zona I fac parte judeţele:

Argeş

Bacau

Botoşani

Brăila

Bucureşti

Buzău

Calaraşi

Constanţa

Dâmboviţa

Dolj

Galaţi

Giurgiu

Gorj

Ialomiţa

Iaşi

Ilfov

Mehedinţi

Neamţ

Olt

Prahova

Teleorman

Tulcea

Vaslui

Vâlcea

Vrancea

 

Finalele Campionatelor Naţionale de Culturism şi Fitness la Cadeţi, Juniori şi Masters vor avea loc la Tîrgu-Mureş, în perioada 31-2 aprilie 2017, la Fitness Seniori în 2 septembrie, iar la Culturism în 29-30 septembrie 2017 la Sibiu.

 

Published in Competitii Sportive

Comisia Centrală a Arbitrilor, condusă de Ovidiu Mezdrea, a stabilit categoriile sportive, pentru cele două etape zonale.

 

1.Fitness Junioare – OPEN 

2.Body Fitness Junioare – OPEN

3.Bikini Fitness Junioare – OPEN 

4.Women Physique Junioare – OPEN 

5.Culturism Juniori Mici – 60, 70, +70 kg (19 ani)

6.Culturism Juniori Mari – 70, 75, 80, +80 kg (23 ani)

7.BB Clasic Juniori – OPEN 

8.Fitness Juniori – OPEN

9.Men Physique Juniori – 175, +175 cm

10.Fitness Senioare – OPEN

11.Body Fitness Senioare 166, +166 cm

12.Bikini Fitness Senioare 160, 169, +169 cm

13.Women Physique Senioare – OPEN 

14.Fitness Seniori – OPEN 

15.Culturism Seniori – 70, 80, 90, +90 kg

16.BB Clasic Seniori 175, +175 cm

17.Men Physique  Seniori – 173, 179, +179 cm

18.Games Clasic Bodybuilding – 175, +175 cm

 

Published in Info

Reunit în şedintă, la data de 6 ianuarie 2017, Biroul Federal al Federaţiei Române de Culturism şi Fitness a stabilit organizarea etapei zonale, pentru judeţele din zona"I”, pe 11 martie 2017, locul desfășurării competiției urmând să fie anunțat.

Județele din zona I sunt următoarele:

Botosani

Iasi

Neamt

Bacau

Vaslui

Vrancea

Galati

Buzau

Braila

Tulcea

Constanta

Ialomita

Calarasi

Ilfov

Bucuresti

Prahova

Dambovita

Arges

Valcea

Gorj

Dolj

Mehedinti

Olt

Teleorman

Giurgiu

 

Published in Competitii Sportive
Wednesday, 01 October 2014 22:39

AM | CANCAN: PERFORMANTA EXTRAORDINARA

ARTICOL PUBLICAT DE CAN-CAN.RO

Performanta EXTRAORDINARA! Romanca Alina Popa, locul 2 la Miss Olympia, cea mai mare competitie de culturism din lume

Romanca Alina Popa a reusit o performanta extraordinara la competitia de anul acesta Miss Olympia.

Culturista Alina Popa a ocupat locul 2 in cea mai prestigioasa competitie de culturism din lume.

Primul loc a fost ocupat de americanca Iris Kyle, care a obtinut acest titlu pentru cea de-a zecea oara consecutiv. A treia pozitie a fost ocupata tot de o americanca, Debi Laszewski.

Cea mai prestigioasa competitie de culturism

Miss Olympia este cea mai prestigioasa competitie de bodybuilding, organizata anual de IFBB (International Federation of BodyBuilders).Este visul oricarui sportiv sa ajunga aici si, mai mult, sa se numere printre primii trei castigatori ai concursuluI.

CITESTE TOT ARTICOLUL ACCESAND:

http://www.cancan.ro/actualitate/intern/performanta-extraordinara-romanca-alina-popa-locul-2-la-miss-olympia-cea-mai-mare-competitie-de-culturism-din-lume.html

Published in Aparitii in presa

INFO | ULTIMELE PUBLICATE

COMUNICARE | ULTIMELE PUBLICATE

FORMULARE DE INSCRIERE

PUB | SPORTLIFE

Sportlife

Pub | Brenntag

Pub | Pananata

Panatta

newsletter

Parteneri

kitchenshop

brita

xnutrition

fitclass

redisnutritie

protan

pro nutrition

natural_plus

 

Parteneri Media




parteneriate

frcfministerul tineretului si sportuluicosranadcfpaincsinms

Adresa:
Bd. Basarabia nr. 37-39, sector 2,
Bucuresti, Romania
Orar: L-V: 9-17
Telefon/ Fax:  021.317.04.00
+40733502843
Email:  contact@frcf.ro
www.frcf.ro
Cont LEI 
RO39RNCB0082044176700001
Cont EURO 
RO17RNCB0082044176700009
deschis la BCR Unirea Bucuresti
C.I.F
4203598

Localizarea sediului Federatiei Romane de Culturism si Fitness


Vizualizaţi FEDERAŢIA ROMÂNĂ DE CULTURISM ŞI FITNESS pe o hartă mai mare
FRCF | 2013